Technologia przyszłości jest do Twoich usług

„Connected Lifts” lub dosłownie „Dźwigi podłączone (do sieci)” to realne wykorzystanie w dźwigach rozwiązań z zakresu IoT („Internet rzeczy” z ang. „Internet of Things”). To technologia, która pozwala windom w czasie rzeczywistym przekazywać informacje o ich działaniu i stanie. Nadaje to nowy wymiar pracom związanym z konserwacją profilaktyczną i otwiera drzwi do świata nowej generacji usług.

POTRZEBUJESZ DOKŁADNIEJSZYCH INFORMACJI?

Bezpośrednia łączność

Dłuższa żywotność dźwigu

Zdalna konserwacja zapobiegawcza

Możliwość zastosowania w dźwigach nowych i już istniejących

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Zarówno do teraźniejszości, jak i do przyszłości. Technologia „Connected Lifts” to dzisiejsza rzeczywistość, a producenci, instalatorzy i technicy, wdrażają ją i korzystają z możliwości, jakie stwarza. Jednak nawet jeśli mówimy w kontekście teraźniejszości, to w przyszłości planuje się nowe zastosowania i korzyści związane z tą technologią.

Nie ma specjalnych wymagań w tym zakresie. Jeśli możliwe jest zainstalowanie dźwigu w budynku, możliwe jest także jego podłączenie do sieci internetowej. Obecna technologia i środki pozwalają na zainstalowanie „Connected Lifts” w zdecydowanej większości przypadków.

Zależy to od marki dźwigu. Jeśli producent dysponuje dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym przyłączenie windy do sieci, dźwig może korzystać z technologii „Connected Lifts”. Firma MP posiada wszelkie niezbędne urządzenia i sprzęt, które są kompatybilne z windami MP, a także dźwigami wielu innych producentów.

Dźwig i jednostka odpowiedzialna za konserwację mają bezpośredni i stały kontakt. Umożliwia to zdalny monitoring dźwigu w czasie rzeczywistym oraz automatyczne wykrywanie wszelkich nieprawidłowości. Pozwala także na przeprowadzenie niektórych działań serwisowych na odległość. Ułatwia to konserwacje dźwigu, przyczyniając się do jego lepszego funkcjonowania, zapewnienia bezpieczeństwa i przedłużenia żywotności urządzenia.

Połączenie dźwigu z innymi systemami poprzez Internet przynosi korzyści użytkownikom. Postęp w dziedzinie telekomunikacji spowodował zamianę tradycyjnych telefonów analogowych w kabinach wind na linie, które pozwalają na transmisję głosu i danych, dzięki czemu dźwigi mogą przesyłać i odbierać informacje. Windy są w stanie obsługiwać protokoły M2M („maszyna do maszyny” z ang. „machine to machine”), a dzięki temu mogą funkcjonować w ramach Internetu rzeczy (ang. „Internet of things” – IoT), co oznacza, że urządzenia potrafią przekazywać sobie dane za pomocą Internetu. Te możliwości są wykorzystywane, aby udoskonalić protokoły i usprawnić systemy konserwacji dźwigów.

Koszty związane z wykorzystaniem tej technologii nie są wysokie. Obowiązkowym warunkiem jest posiadania aktywnej linii telefonicznej. We wszystkich swoich nowych dźwigach firma MP gwarantuje wszelkie niezbędne wyposażenie pozwalające na korzystanie z „Connected Lifts”. W przypadku starszych modeli dźwigów, MP może zapewnić moduł umożliwiający przyłączenie do platformy „Connected Lifts”.

Winda łączy się z Internetem za pomocą linii telefonicznej, która i tak jest wymagana.

Ta technologia umożliwia lepsze funkcjonowanie dźwigu. IoT to wykorzystanie Internetu przez jedne urządzenia do przekazywania danych innym urządzeniom. W ramach Internetu rzeczy mogą działać liczne sprzęty, z których codziennie korzystamy, w tym również windy. Winda może połączyć się z obsługą serwisu lub otrzymywać bieżące informacje o godzinie, co umożliwi, na przykład, przejście w tryb nocnego zredukowania głośności sygnałów. IoT otwiera drzwi nowych możliwości w zakresie obsługi i konserwacji wind.

Poza tym, że możliwa jest zdalna kontrola stanu dźwigu oraz wszelkich ewentualnych nieprawidłowości 24 godziny/dobę, nasza technologia umożliwia wyjście naprzeciw oczekiwaniom i indywidualne dopasowanie usług do potrzeb.

Innowacje MP łączą nas ze sobą

KONTROLERYMP ECOGO


To mózg naszych wind to cyfrowy, połączony z Internetem kontroler uważany za jednego z najlepszych na rynku. Dzięki niemu, informacje o użytkowaniu i statusie dźwigu są przesyłane do centrum serwisowego, umożliwiając zdalną konserwację i naprawę.

WIĘCEJ INFORMACJI

DODATKOWE WYPOSAŻENIEŁĄCZNOŚCI MP


W przypadku starszych wind, które nie mają cyfrowego kontrolera MP ecoGO, istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych modułów i połączenia dźwigu z Internetem, aby wysyłać i odbierać dane. Taki system jest kompatybilny z dźwigami MP oraz niektórymi urządzeniami innych producentów.

WIĘCEJ INFORMACJI

PLATFORMAMP


Stworzyliśmy platformę w chmurze, dzięki której dźwigi mogą przekazywać informacje naszym zespołom technicznym. Dzięki niej jesteśmy w stanie przetwarzać i analizować wszystkie dane przesłane od każdego skonfigurowanego urządzenia. Ponadto mamy możliwość zdalnej konserwacji i naprawy dźwigu oraz przewidywania możliwych usterek, a tym samym zwiększenia żywotności urządzenia.

WIĘCEJ INFORMACJI

NASZE WARTOŚCI DZIĘKI ŁĄCZNOŚCI Z TOBĄ NABIERAJĄ TERAZ JESZCZE WIĘKSZEGO ZNACZENIA.

Pragniemy mieć dobre relacje z naszymi klientami i użytkownikami dźwigów oraz być bliżej nich, aby móc świadczyć możliwie jak najlepsze usługi. Nasze windy zawsze nas łączyły, a teraz dzięki „Connected Lifts” możemy być bliżej niż kiedykolwiek.
Świat dźwigów jest naszą pasją. Dlatego stale szukamy nowych rozwiązań, które każdego dnia ułatwiałyby życie naszym klientom, a potem dążymy do tego, by stały się rzeczywistością. Fakt, iż obecnie możliwa jest łączność z naszymi dźwigami, to jeden z owoców innowacyjnych badań, a przede wszystkim droga do poprawy komfortu, niezawodności i trwałości naszych produktów.
To wartość, która definiuje to, jak pracujemy. Najważniejsze jest życie i zdrowie naszych pracowników, klientów i użytkowników. Łączność z naszymi dźwigami umożliwia stała kontrolę i przewidywanie możliwych usterek. Dzięki temu nasze windy są bezpieczniejsze i zawsze sprawne.
Z pełną uczciwością i lojalnością traktujemy nasze zobowiązania wobec klientów i dostawców. Jesteśmy partnerami, którym przyświeca wspólny cel. Ta technologia pozwala na całkowitą przejrzystość w naszych relacjach i ciągłe ulepszanie oferowanych usług.
Nie wystarcza nam, że klienci i użytkownicy naszych wind są zadowoleni z usług: dążymy zawsze do tego, co najlepsze. Nasze windy działające w ramach sieci „Connected Lifts” to kolejny krok na drodze do doskonałości, dlatego jesteśmy jedną z pierwszych firm, które szeroko wdrażają tę technologię.

POBIERZ NASZĄ BROSZURĘ

Jeśli potrzebujesz informacji w formacie do druku lub przesłania, pobierz naszą dokumentację w formie pliku PDF.

POBIERZ PDF

Jesteśmy tu, aby służyć Ci pomocą.
Napisz do nas lub zadzwoń: +48 22 647 07 01